Jakie są tanie restauracje? Gdzie zjeść tanio na mieście?

Jedzenie w restauracjach jest wygodne, szybkie i przyjemne. Najlepiej smakują te posiłki, których nie musimy robić sami. Niestety w większości przypadków jedzenie na mieście nie jest tanie, a wizyta w restauracji wiąże się raczej z dużym wydatkiem. Czy da się oszczędzić na jedzeniu? Gdzie zjeść tanio na mieście? Podpowiadamy.

Jakie są tanie restauracje?

Bary mleczne — dziś już zapomniane, ponieważ ich miejsce zastąpiły hipsterskie restauracje z kuchnią fusion, a szkoda. Powinny one wrócić do łask, przede wszystkim dlatego, że są tanie i smaczne. W takim lokalu często można zapłacić mniej za to samo danie, które podawane jest w zwykłej restauracji. Zdarza się też tak, że i porcje są większe. Jeśli zatem chcesz oszczędzić na jedzeniu, poszukaj w swoim mieście barów mlecznych i sprawdź ich ofertę gastronomiczną. Istnieje szansa, że zdziwisz się, jak tanie mogą być.

Gdzie zjeść tanio na mieście?

Jeśli chcesz oszczędzić, jedząc na mieście, musisz przejść w tryb łowcy. Zaobserwuj strony na Facebooku restauracji, w których lubisz jeść. Lokale często informują o trwających promocjach, a wtedy możesz się stołować w swoich ulubionych knajpach i cieszyć się tym, że zaoszczędziłeś. Zdarza się, że niektóre lokale organizują tak zwane „happy hours” co znaczy, że przez określony czas obowiązują zniżki w lokalu. Zorientuj się, które restauracje oferują takie rozwiązanie. Inne miejsca mogą robić określone promocje w dany dzień, np. aktualnie w Pizzy Hut w każdy wtorek obowiązuje promocja przy zakupie średniej lub dużej pizzy!

Zamiast obiadu — lunch

Warto przestawić się z obiadów na lunche, często są one dużo tańsze, za taki posiłek można zapłacić mniej więcej 20 złotych, gdzie danie obiadowe będzie kosztować około 30 złotych w zależności od lokalu.

Kupony na tańsze jedzenie

W sklepie Google Play możesz pobrać aplikacje, które informują Cię o kuponach rabatowych. Zdarzają się tam kupony do różnych sieci Fast Food, ale nie tylko. Często można wypróbować też kody zniżkowe na internetową dostawę, co też pozwoli trochę zaoszczędzić, szczególnie że jedzenie na dowóz może być naprawdę drogie, jeśli doliczymy do dania koszty opakowań i transportu.

Fast foody są tańsze

Często jest tak, że jedzenie, które nie wymaga wiele czasu, by je przygotować, jest znacznie tańsze. Dotyczy to głównie fast foodów, ale nie tylko. Szybkością obsługi i niskimi cenami charakteryzują się też restauracje, które serwują dania z kuchni Azjatyckiej. Jeśli chcesz jeść tanio, możesz poszukać w swoim mieście restauracji z kuchnią chińską, wietnamską czy tajską.

Zestawy obiadowe

Jest wiele restauracji, które oferują głównie dania obiadowe, możesz tam zakupić zestaw dnia, jest on zazwyczaj tańszy, niż jakbyśmy wzięli oba dania osobno. Zwykle składa się on z zupy dnia i drugiego dania. Cena zestawu będzie się różnić w zależności od lokalu, ale z pewnością pozwoli nam trochę zaoszczędzić. Jeśli wszystkiego nie zjemy, resztki możemy zabrać do domu!

Coraz trudniej jest zaoszczędzić. Trzeba wykazać się sprytem, by znaleźć optymalny sposób na oszczędzanie. Jeśli chodzi o jedzenie na mieście, to poprzeczka jest już bardzo wysoko postawiona, szczególnie że w restauracjach jedzą raczej ludzie, którzy nie żałują pieniędzy na jedzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *