Zestaw garnków – fakty o których warto wiedzieć

Z garnkami mamy do czynienia praktycznie codziennie. Przygotowujemy sobie bowiem w nich obiady i kolacje na gorąco. Czy można więc czegoś o nich nie wiedzieć? Owszem, można! A niewiedza ta sprowadza się potem do przypalenia podgrzewanej przez nas potrawy, albo w gorszym jeszcze wypadku – do zniszczenia całego garnka. Najczęściej jednak brak podstawowej wiedzy o kompletach garnków sprowadza się do faktu, że zmuszeni jesteśmy spożywać niesmaczne posiłki. Na szczęście w tym artykule przedstawiamy wszystkie informacje, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, a które są niezbędne przy właściwym wyborze zestawu garnków.

Często spotykanym w Polsce standardem jest posiadanie pojedynczych, wybrakowanych garnków, zamiast jednego ich kompletu. Stwierdzić z całą mocą należy, że jest to niestety bardzo niski standard. Dzieje się tak dlatego, że zazwyczaj z biegiem lat dokupujemy, lub dostajemy pojedyncze sztuki w prezencie. Zajmują one dużo miejsca w naszych szafkach i szufladach. Poza tym z racji faktu, że są one do siebie niedopasowane, to nie można ich wsadzić jeden w drugi a tym samym zaoszczędzić miejsce. Nasza kuchnia jest nimi więc stale zabałaganiona. Ma to z kolei swój oczywisty przekład na niski standard gotowanych przez nas codziennie obiadów. Czas więc skończyć z bałaganem i zdecydować się na jeden, dopasowany do siebie zestaw.

garnki topfann

Komplet garnków nierdzewnych TOPFANN Triada. Źródło: Prymus AGD

A może zestaw garnków emaliowanych?

Każda gospodyni doskonale zna emaliowane garnki. Może więc dobrym pomysłem okaże się kupno całego ich zestawu, albo pojedynczych jego elementów, które będą jednak względem siebie dopasowane. Gotowe komplety mają najróżniejsze wielkości. Począwszy od trzech sztuk, kończąc na złożonych zestawach liczących nawet do dziesięciu elementów. W tym ostatnim wypadku – składają się one z garnków o różnych wielkościach, dzięki czemu można chować jeden w drugi. Zaoszczędzamy sobie więc tym samym wolne miejsce. Zakup zestawu emaliowanych garnków jest dobrym pomysłem także i dlatego, że substancja, z której zostały one wykonane jest niezwykle bezpieczna dla zdrowia.

Warto wiedzieć, że emalia jest zupełnie bezpieczna dla zdrowia. Nie zachodzi ona w żadne chemiczne związki z żywnością, nawet jeśli ta przygotowywana jest w najwyższych temperaturach. Pokarm nie przywiera do ścianek i dna naczynia. Nie zachodzi więc niepożądana przez nas możliwość przypalenia.

garnki w kuchni

Jak skrócić prace kuchenne? Zestaw garnków na indukcję

Korzystanie z garnków na indukcję to nieporównywalnie lepsza jakość, niż ta na którą skazani jesteśmy w przypadku korzystania z gazowych palników. Niewiele wie, że podgrzewanie w garnkach indukcyjnych jest nawet o połowę krótsze niż w standardowy sposób. Innymi słowy, jeśli chcemy o 50% szybciej przygotować sobie obiad, to skorzystajmy z zestawu garnków na indukcję!

Warto także wiedzieć, że garnki indukcyjne są zazwyczaj wyrobami bardzo wysokiej jakości. Wykonane są z wysokiej klasy stali nierdzewnej, a także posiadają dobre warstwy ochronne i nieprzywierające. Stanowić więc będą rozwiązanie, które na długie lata zapewni nam łatwe, a co ważniejsze błyskawiczne gotowanie.

Podsumowanie

Zestawy garnków mają więc swoje sekrety. Warto je odkryć. Wtedy dopiero posiądziemy wiedzę niezbędną do trafnego dopasowania ich naszych potrzeb. Zestawy garnków najlepiej kupować w dobrych sklepach internetowych, jak dla przykładu Prymus AGD.

One thought on “Zestaw garnków – fakty o których warto wiedzieć

  1. Muszę kupić garnki dla mojej babci w prezencie gwiazdowym. Sama już nie wiem, jakie wybrać. Myślałam o klasycznych stalowych, ale te emaliowane mogą być klimatyczne i urocze dla starszej osoby 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *