Gdzie na kawę w Katowicach? 5 polecanych kawiarni

Masz ochotę na pyszną kawę, lecz nie chcesz iść do kolejnej sieciówki? Sprawdzamy, gdzie w Katowicach napijesz się kawy speciality przygotowanej alternatywnymi metodami.

1. Projekt: Kawiarnia

Zwykle najlepsze (i najbardziej oblegane) kawiarnie można znaleźć w centrum miasta, zresztą Katowice nie są pod tym względem wyjątkiem. My na przekór chcemy zacząć od miejsca, które znajduje się bardziej na południu, na osiedlu Franciszkańskim. To Projekt: Kawiarnia.

To nowoczesny, minimalistycznie urządzony lokal, w którym znajdziesz duży wybór kaw, pysznych ciast i „coś na ząb” – wytrawne tarty, bułki na lunch. To idealna kawiarnia nie tylko na spotkania z przyjaciółmi, ale także na… pracę. Jeśli będziesz tu częściej zaglądać, to zauważysz, że sporo osób przychodzi tu z własnym laptopem i popijając kawę, wypełnia codziennie obowiązki.

Przy okazji warto zaznaczyć, że napijesz się tu katowickiej kranówki, która jest bezpłatna.

2. Synergia Dobre Miejsce

Synergia Dobre Miejsce znajdujące się przy ulicy Andrzeja to jedna z najczęściej polecanych kawiarni w Katowicach. Bariści przygotowują tu kawę speciality parzoną alternatywnymi metodami, a do tego można zjeść słodkie ciasto lub skorzystać z śniadaniowo-lunchowego menu.

Wystrój jest industrialny, co bynajmniej nie odbiera wnętrzu przytulności. Jesteś przytłoczony wyborem kaw? Nie martw się, obsługa Ci doradzi. Minusem tej kawiarni jest natomiast niewielka, niewygodna ubikacja, a także problem z parkowaniem. Choć zdajemy sobie sprawę z tego, że w centrum Katowic problem ten będzie występować dość często.

Kawa

3. Kafej

Jeśli planujesz zjeść pyszne śniadanie, do którego chcesz wypić aromatyczną kawę, to swoje kroki kieruj od razu do Kafeja. To nieduża, choć dwupiętrowa kawiarnia (drugie piętro przypomina bardziej antresolę, co sprawia, że w środku jest przestrzennie), która zasłynęła tym, że ma najlepsze śniadania w Katowicach.

Oprócz tego jest również organizatorem różnych inicjatyw kulturalnych jak potańcówki na placu czy… koncerty na dachu Kafeja. Przekonaliśmy Cię?

Jeśli planujesz się tam wybrać samochodem, zostaw auto na parkingu przy Spodku lub Międzynarodowym Centrum Kongresowym i wybierz się na krótki spacer przez Rondo Sztuki. Przy ulicy Chorzowskiej, na której znajdziesz Kafej, zaparkować potrafią wyłącznie wytrawni gracze.

4. 3 Siostry Bajgiel i Kawa

W naszym odczuciu jedynym minusem kawiarni 3 Siostry Bajgiel i Kawa jest to, że często… nie znajdziesz w środku miejsca, bo niestety, nie tylko my o niej wiemy. Choć jest na to sposób – rezerwacja stolika.

Kawiarnię tę znajdziesz na ulicy Stanisława 8, w którą można skręcić z ulicy Mariackiej. Zamówisz tam kawę klasyczną lub alternatywną, m.in. chemex czy aeropress. A do tego perfekcyjnego bajgla, stanowiącego poważną konkurencję dla tych z Kafeja.

5. Strefa Centralna

Jeśli studiujesz lub pracujesz w centrum Katowic, to pewnie kawa ze Strefy Centralnej nie raz uratowała Ci już życie. To klubokawiarnia mieszcząca się przy placu Sejmu Śląskiego. Jej wystrój nawiązuje do lat PRL-u, do tego zachwycają znajdujące się w środku neony. To miejsce, w którym oprócz tego, że podają smaczną kawę, organizowane są także wydarzenia kulturalne. Często jest też wybierane jako miejsce do spokojnej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *