Gdzie wstąpić na kawę w Szczecinie? Polecane kawiarnie ze Szczecina – lista

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim sezon wakacyjny. Wielu z nas już niedługo wybierze się na śródroczny odpoczynek, w towarzystwie rodziny czy przyjaciół. Nikogo nie zdziwi fakt, że jednym z najczęściej obieranych kierunków na wypoczynek w Polsce jest Szczecin. Największe miasto i zarazem stolica województwa zachodniopomorskiego oferuje wiele atrakcji dla turystów z innych miast, a nawet z zagranicy. Dziś przyjrzymy się miejscom, w których czy to na rozpoczęcie dnia, czy po całym dniu zwiedzania, możemy przysiąść na pyszną kawę i mnóstwo innych dobroci. Zobaczcie tylko jakie są najbardziej polecane kawiarnie w Szczecinie.

Kawiarnia Alternatywnie w Szczecinie

Według głosów wielu, którzy spróbowali, jest to miejsce, gdzie wypijemy najlepszą kawę w Szczecinie. Możemy ją wypić w lokalu znajdującym się na al. Wojska Polskiego 35. Alternatywnie jest kawiarnią oferującą kawę Speciality, charakteryzującą się najwyższą jakością. To, co wyróżnia tę kawiarnię na tle innych, to fakt, że znajduje się tam również sklep, w którym można zakupić zarówno ziarna kawy, jak i przygotowywane na miejscu kawowe wyroby, jak np. cold brew w butelkach na wynos, a także książki czy kubki termiczne. W kawiarni Alternatywnie nie dostaniemy wielu pozycji deserowych, więc polecamy, jeśli jesteście wymagającymi kawoszami, lub jeśli po prostu chcecie wypić naprawdę dobrą kawę.

Kawiarnia Między Wierszami

Między Wierszami to nie jest zwyczajna kawiarnia w centrum Szczecina. To miejsce jest przede wszystkim bardzo nowocześnie wyglądającą i niezwykle klimatyczną księgarnią, w której można kupić książkę i zaraz po tym zasiąść w fotelu i oddać się lekturze. Między Wierszami daje wybór nie tylko wielu książkowych pozycji, ale również serwuje swoim klientom pyszną kawę, która ma umilić czas spędzony z książką. Co więcej, często odbywają się tutaj różne wydarzenia, m.in. spotkania z autorami. Miejsce to znajduje się przy ul. Moniuszki 6, w dość dużym domu, stojącym przy głównej ulicy i polecamy wybrać się tam, jeśli tylko znajdziecie się w Szczecinie lub okolicach.

Cafe 22

Kawiarnia Cafe 22 w Szczecinie to miejsce dla osób lubiących niecodzienne scenerie. Miejsce to znajduje się na najwyższym piętrze wieżowca, znajdującego się na placu Rodła i oprócz aromatycznej kawy i pysznych deserów oferuje nam również stolik z widokiem na panoramę miasta. Co jakiś czas odbywają się tutaj różne okolicznościowe wydarzenia, głównie koncerty. Przy kawiarni znajdziemy również sklepik, w którym możemy zakupić różnego rodzaju pamiątki. Kawa jest tutaj przepyszna, a jej smak jeszcze bardziej podkręca widok, który jest naprawdę imponujący. To miejsce jest jedną z wielu atrakcji, które po prostu trzeba zaliczyć, będąc w Szczecinie.

Do każdego z trzech wymienionych przez nas lokali warto się wybrać. Niezależnie od tego, czy idziecie do kawiarni, by wypocząć, porozmawiać z kimś czy po prostu wypić dobrą kawę, każde z tych miejsc będzie również ciekawą atrakcją, do której zapewne będziecie chcieli wracać już za każdym razem, będąc w okolicy.

One thought on “Gdzie wstąpić na kawę w Szczecinie? Polecane kawiarnie ze Szczecina – lista

  1. Myślę, że takie spisy są super. Ja często szukam kawiarni w nowych miastach. Niestety znaleźć taką, w której się parzy kawę tak, jak należy, to nie jest łatwe zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *