5 modnych kawiarni we Wrocławiu

Wrocław to przepiękne miasto i z tym stwierdzeniem ciężko się nie zgodzić. Czeka nas tutaj mnóstwo atrakcji, więc przyszedł czas, aby przyjrzeć się, gdzie w mieście zakochanych można spędzić kilka wolnych chwil. Jeśli szukacie modnych kawiarni we Wrocławiu, musicie odhaczyć pozycje z poniższej listy.

  1. Kocia kawiarnia Kot Cafe
  2. Kawiarnia Coffilm Wrocław
  3. Cafe Borówka
  4. Etno Cafe we Wrocławiu
  5. MAM – Mom and Me Cafe

1. Kocia kawiarnia Kot Cafe

Kot Cafe to pierwsza kocia kawiarnia we Wrocławiu. Jest to idealne miejsce przede wszystkim dla miłośników kotów. W towarzystwie kocich czworonogów można tutaj wypić aromatyczną kawę i zjeść smaczne ciasto. Poza tymi klasykami w menu możemy znaleźć świeże koktajle i liściaste herbaty. Kot Cafe jest jednocześnie domem dla kotów, które znalazły się tam po wielu przejściach. Kawiarnia znajduje się przy ul. Dubois 25. Polecamy wszystkim, nie tylko wielbicielom tych zwierzaków.

2. Kawiarnia Coffilm Wrocław

Propozycja dla tych, którzy może nie lubią kotów (chociaż za bardzo w to nie wierzymy), ale za to lubią filmy. Koncepcja jest bardzo ciekawa i na pewno spodoba się miłośnikom kina, ponieważ kawiarnia jest utrzymana w filmowym klimacie. Na ścianach możemy zauważyć zdjęcia gwiazd, na ścianie wyświetlane są filmy, a wystrój przypomina nieco kawiarnię sprzed kilkunastu lat. W tym bardzo przytulnym wnętrzu możemy wypić kawę, herbatę lub świeżo wyciskany sok. A dla tych, którzy lubią słodkości, w menu znajdują się pyszne ciasta i bezy.

3. Cafe Borówka

Kawiarnia Cafe Borówka to miejsce, w którym również znajduje się palarnia kawy Blueberry Roasters. Znajduje się ona w ścisłym centrum, przy ul. Świdnickiej. Jeśli chodzi o wybór mieszkańców, to znajduje się ona w gronie najlepszych kawiarni we Wrocławiu. To, co ją wyróżnia, to przede wszystkim rzemieślnicza kawa, która swoim smakiem przyćmiewa większość konkurentów. Jest to wypalana na miejscu, wysokiej jakości Arabica. Będąc tutaj, możemy zasiąść przy jednym ze stolików, znajdujących się na ogromnym tarasie i podziwiać piękną panoramę Wrocławia.

4. Etno Cafe we Wrocławiu

Etno Cafe to sieć kawiarni, której jeden z punktów można odwiedzić właśnie we Wrocławiu. Aktualnie jest to jedno z topowych miejsc, które zajmują się wyrobem i serwowaniem kawy. W tym środowisku Etno zdobyło tak duże uznanie, że na dzień dzisiejszy współpracuje z kilkoma polskimi markami, wspiera inicjatywy i wydarzenia kulturalne, a także prowadzi szkolenia i warsztaty dla baristów. Samo doświadczenie i umiejętności ludzi, którzy tworzą tę sieć, sprawiają, że warto tutaj przyjść i spróbować.

5. MAM – Mom and Me Cafe

Kawiarnia MAM znana jest jako przyjazna dla mam z dziećmi. Oczywiście nie tylko mamy z dziećmi są tutaj mile widziane, jednak miejsce to jest wyjątkowo dobrze dostosowane do odwiedzin właśnie tego typu gości. Mamy znajdą tu wszelkie udogodnienia i pomoce, które mogą być niezbędne podczas pobytu w kawiarni w towarzystwie dzieci. Mamy mogą więc wybrać się na kawę i pyszne ciasto bez obaw o opiekę nad maleństwem. Na dodatek wnętrze kawiarni jest utrzymane w przepięknych zielonych kolorach, które działają uspokajająco na mamę i jej pociechę. Chwile spędzone w takim miejscu to relaks, który polecamy wszystkim mamom i nie tylko.

2 thoughts on “5 modnych kawiarni we Wrocławiu

  1. Często bywam we Wrocławiu, a nigdy nie byłam w Coffilm. Muszę tam wpaść podczas najbliższej wizyty, bo brzmi jak miejsce, w którym mogłabym się zakochać 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *