Tych miejsc nie znają turyści, gdzie zjeść tanio w Zakopanem?

Wybierając się do Zakopanego, warto zapoznać się z ofertą tamtejszych restauracji. Z racji tego, iż jest to miejscowość turystyczna, ciesząca się ogromną popularnością, nie brakuje tam lokalów gastronomicznych. Oczywiście najłatwiej trafić do tych drogich i znanych miejsc, jeśli jednak chcesz zjeść tanio w Zakopanem, to koniecznie przeczytaj nasz tekst.

Gdzie zjeść tanio w Zakopanem?

Poziom restauracji w naszym kraju od wielu lat rośnie, dzięki czemu znalezienie miejsca, w którym można smacznie zjeść nie sprawia raczej trudności i to niezależnie od miejsca na mapie Polski, w jakim się aktualnie znajdujemy. Z łatwością można sprawdzić, jakie są najlepsze restauracje w Krakowie oraz innych dużych miastach, dlatego tym razem stworzymy listę miejsc, w których można zjeść tanio i to w stolicy polskich gór, a więc w Zakopanem.

Restauracja: Bąkowo Zohylina, ul. Piłsudskiego 6

Tuż obok Krupówek, które są najbardziej znanym deptakiem w Zakopanem, znajduje się restauracja, w której można zjeść tradycyjną kwaśnicę, pierogi, czy kotlet schabowy w bardzo przystępnych cenach. W dodatku obsługa nosi stroje ludowe, a o prawdziwy góralski klimat dba kapela, która od czasu do czasu przygrywa gościom.

Karczma „Żabi Dwór”, ul. Strążyska 26

To miejsce, które przyciąga nie tylko dobrym jedzeniem w przystępnej cenie, ale przede wszystkim niesamowitą historią, która sięga czasów Polski przedwojennej i konspiracji w czasie II wojny światowej.

Bar u Słonia, Zamojskiego 20k

Menu jest krótkie, bo obejmuje zwykle parę zestawów obiadowych, zupę dnia, kilka rodzajów pierogów i inne dania regionalne, ale nie należy tego traktować jako wadę. Kolejki ustawiające się do tego miejsca to norma, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość, nie mniej nie ma się co dziwić, gdyż obiad można tu zjeść za niewiele ponad 20 zł.

Bistro Schronisko Krupówki

To miejsce, choć nieco schowane, to w rzeczywistości znajduje się praktycznie w centrum Zakopanego. Oferuje domowe posiłki, w tym Schabowego Konkretnego z ziemniakami i surówkami. Podobno warto skusić się na tamtejsze ciasto orzechowe.

Tatrzański Bar Mleczny

Ten lokal znajduje się przy Drodze na Bystre i warto wybrać się do niego z dziećmi. Naleśniki i pierogi skradną ich serca i zapełnią żołądki. Pozytywne wrażenie robi również tradycyjny, góralski wystrój wnętrza. Trzeba jednak przygotować się na to, że w sezonie przybywają tam naprawdę tłumy gości. Latem na szczęście są dostępne dodatkowe miejsca na zewnątrz.

Jak widać miejsc, w których można smacznie i tanio zjeść w Zakopanem nie brakuje. Czasem wystarczy lekko zboczyć z najbardziej obleganych ulic, aby odkryć niesamowite miejsca. Choć wiele osób przybywających do zimowej stolicy Polski obawia się wysokich cen, to oferta wielu lokali gastronomicznych może ich miło zaskoczyć. My przedstawiliśmy tylko kilka miejsc godnych uwagi, a może Wy znacie ich więcej? Jeśli znacie restauracje, stołówki, lub bary mleczne w Zakopanem, w których można smacznie i tanio zjeść, to koniecznie podzielcie się ich adresami w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *