Przepyszna kawa i deser w Krakowie — które kawiarnie w Krakowie są godne polecenia?

Kraków to jeden z najczęściej obieranych przez nas kierunków na weekendowy odpoczynek. Spacer po rynku bywa jednak męczący i nieraz chcemy udać się do kawiarni czy bistro, aby naładować akumulatory. Skupimy się dzisiaj na deserowych propozycjach. Zobacz, do jakich krakowskich kawiarni warto się wybrać, by zjeść pyszne słodkości.

Petite France

Petite France z przeznaczenia nie jest kawiarnią ani cukiernią, ale nie mogło zabraknąć jej w tym zestawieniu. To miejsce dla osób, które mają słabość do słodkiego segmentu francuskiej kuchni. W Petite France oprócz dań obiadowych dostaniemy pyszne, tradycyjne francuskie wypieki i to dla nich warto przyjść do Pawilonu J. Czapskiego.

Cukiernia Vanilla w Krakowie

Miejsce należy do tych bardziej tradycyjnych, jednak nie oznacza to, że nie jest warte uwagi. Z zewnątrz wygląda niepozornie, a wnętrze jest urządzone w stylu vintage. Nie to jednak jest tutaj najważniejsze. Cukiernia Vanilla może pochwalić się tradycyjnymi wypiekami, których smak jest jedyny w swoim rodzaju. Lokal mieści się przy ulicy Brzozowej 13, a dobrociami, które oferuje, możemy cieszyć się na miejscu lub zabrać je ze sobą na wynos.

Wyszukane Desery Braci Szewczenko

Coś dla tych, którzy lubią niekonwencjonalne rozwiązania. Desery wykonywane przez Braci Szewczenko, to prawdziwe dzieła sztuki na talerzach. Słodkości, które są tutaj serwowane, nie należą do tych, które widzimy w większości lokali, chociaż i tradycyjne desery możemy tutaj zamówić. Jeśli jednak zdecydujemy się, na któreś z popisowych dań z karty, możemy być miło zaskoczeni. Polecamy zajrzeć na Rynek Kleparski w Krakowie, bo tu właśnie znajduje się lokal Braci Szewczenko.

Kawiarnia Literacka w Krakowie

Kawiarnia Literacka to miejsce znajdujące się przy ulicy Krakowskiej 41. Po wejściu do środka możemy przenieść się do książkowo-kawowego raju. Oprócz możliwości wypicia kawy przy ulubionej książce, mamy możliwość zamówienia pysznych deserów. A to wszystko w nadzwyczajnym klimacie, który wprowadza wystrój lokalu. Na ścianach regały z mnóstwem książek a całość utrzymana jest w bibliotecznym stylu. Ponadto często odbywają się tutaj spotkania z autorami książek, na które warto się wybrać.

Dziórawy Kocioł — kawiarnia w stylu Harrego Pottera w Krakowie

To miejsce część już być może zna. Przy ulicy Grodzkiej 50 znajduje się kawiarnia, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród krakowiaków i turystów. Nazywana jest kawiarnią Harrego Pottera. Klimat miejsca jest niezwykły. Przyczynia się do tego w dużej mierze fakt, że miejsce to znajduje się w piwnicy! Ściany pokryte są jednak skałami, co sprawia, że możemy poczuć się jak w magicznej jaskini. W menu znajdziemy tylko kilka pozycji deserowych, ale takich, które są naprawdę warte spróbowania. Szczególnie w tak zaczarowanej atmosferze.

Kawiarnia Charlotte

Ostatnia propozycja, jednak równie istotna, co wszystkie poprzednie. Charlotte to miejsce, które wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem w mediach społecznościowych. To jeden z tych lokali, w których lepiej zamówić wcześniej stolik, by mieć pewność, że znajdzie się dla nas wolne miejsce. Jest to sieć bistro, które znajdują się w różnych miastach w Polsce. Najczęściej polecanymi są zestawy śniadaniowe, jednak w menu znajdziemy wiele różnych deserowych pozycji, dla których warto tutaj przyjść.

One thought on “Przepyszna kawa i deser w Krakowie — które kawiarnie w Krakowie są godne polecenia?

  1. Knajpy w stylu Harry’ego są w Krakowie dwie, bo w jednej nie pomieścili tego tłumu turystów:D. Koleżanka stała kiedyś 20 minut przed wejściem, ale mówi, że było warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *