Najpopularniejsze kawiarnie w Katowicach. Gdzie wypić kawę, będąc w stolicy Śląska?

Mieszkasz w pobliżu Katowic i już znudziło Cię picie kawy w domowym zaciszu? A może znalazłeś się przejazdem w stolicy śląska i marzysz o wypiciu pysznej kawy w miejscu, gdzie również możesz się zrelaksować i odpocząć? Nie trzeba długo szukać, by znaleźć w Katowicach kawiarnię, jednak my dzisiaj przyjrzymy się tym najpopularniejszym, które miejscowi i turyści wybierają najczęściej.

Kawiarnia Fotograficzna Katowice

Miejsce to jest zlokalizowane w ścisłym centrum Katowic, przy ulicy Teatralnej 4. Menu zadowoli każdego gościa, ponieważ daje ogromny wybór. Możemy wypić tutaj aromatyczną kawę parzoną alternatywnymi metodami, jak również herbaty i zioła. Przestrzeń jest klimatyczna, wnętrze wypełnione roślinami, które cieszą oko. Siedząc przy oknie, możemy w oddali dostrzec Teatr Śląski, do którego polecamy wybrać się, po wypiciu pysznej kawy.

Kawiarnia Cafe Chopin

Jeśli szukacie miejsca na Rynku w Katowicach, to Cafe Chopin będzie świetnym wyborem. Kawiarnia znajduje się w niewielkim przeszklonym budynku w centralnej części Rynku. W ciepłych miesiącach możemy również usiąść przy stolikach znajdujących się na dworze i obserwować miejski ruch. W menu znajdziemy przede wszystkim przepyszną kawę i jej różne wariacje smakowe. Oprócz kawy możemy wypić również sezonowe herbaty i lemoniady, a także zjeść przepyszny deser. Polecamy wybrać się do Cafe Chopin, chociażby ze względu na wspaniałą lokalizację, która pozwoli na cieszenie się pyszną kawą w niepowtarzalnym miejskim klimacie.

Bez cukru kawiarnia Katowice centrum

Kawiarnia Bezcukru również znajduje się w centrum Katowic. Znajdziemy ją w bliskim otoczeniu Spodka, przy al. Korfantego 6. Jest to miejsce, w którym główny nacisk kładzie się na jakość kawy, sposoby parzenia i różnorodność. W menu znajdziemy wiele różnych pozycji, z których na pewno każdy wybierze coś dla siebie. Siedząc przy stoliku, możemy obserwować Park Powstańców, znajdujący się w pobliżu.

Cafe Biały Domek – najlepsza kawiarnia Katowice-Ligota

Coś dla osób szukających pysznej kawy nieco dalej od centrum Katowic. W dzielnicy Ligota, przy ulicy Armii Krajowej 1, jest miejsce, które zgodnie z nazwą, znajduje się w urokliwym, dużym białym domku, otoczonym pięknym, zadbanym ogrodem, którym możemy się cieszyć, wybierając stolik na tarasie. W Białym Domku panuje domowa atmosfera, a samo miejsce jest bardzo przytulne. Z menu możemy wybrać pyszną, aromatyczną kawę, esencjonalne herbaty i domowe ciasta. Polecamy wybrać się tutaj, jeśli chcecie odpocząć z dala od miejskiego gwaru.

Czy to na spotkanie ze znajomymi, czy na zwieńczenie rodzinnego spaceru z każdej z przedstawionych opcji będziecie zadowoleni. Przedstawiliśmy jedynie kilka z najpopularniejszych miejsc w Katowicach. Kawiarni znajdziemy tutaj mnóstwo, a niemalże wszystkie są warte uwagi. Dobra kawa i słodkie ciasta potrafią nadać życiu smak. Pamiętajmy jednak, aby cieszyć się także towarzystwem tych, z którymi ją pijemy.

One thought on “Najpopularniejsze kawiarnie w Katowicach. Gdzie wypić kawę, będąc w stolicy Śląska?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *