Gdzie wypić dobrą kawę w Gdyni? 4 klimatyczne kawiarnie w Gdyni

Piękne widoki, plaże, port, imponujące wieżowce — to i wiele innych atrakcji możemy podziwiać w Gdyni. Równie dobrze prezentuje się oferta gastronomiczna, chociaż wydaje się być w nieco w cieniu wyżej wymienionych. Czas byśmy wysłuchali, co to piękne, nadmorskie miasto nam do powiedzenia w kwestii spędzania czasu przy naszym ulubionym, kofeinowym napoju.

Palarnia kawy Coffee Shop Happy People

Zaczniemy od miejsca, które nie jest typową kawiarnią. Happy People to palarnia założona przez profesjonalnych baristów, którzy naprawdę wiedzą, co robią i robią to z wielką pasją. Z czasem zaczęto serwować kawę na miejscu, więc palarnia nieco zmieniła swoją naturalną formę. Aktualnie w lokalu przy ulicy Świętojańskiej 95 możemy się relaksować przy stoliku, nie tylko z filiżanką pysznej kawy, ale również z wypiekanymi na miejscu bagietkami czy croissantami. Wszystkie produkty możemy kupić również na wynos, by móc również w domu cieszyć się dobrociami z Happy People.

Ciuciubabka Cafe — kawiarnia dla dzieci

Ciuciubabka to miejsce, które z racji wielu dostosowań można by nawet nazwać kawiarnią dla dzieci. Oczywiście to nie tak, że dzieci przychodzą do lokalu, by rozmawiać między sobą przy kawie, ale miejsce to jest przyjazne dzieciom pod wieloma względami. Od wielu udogodnień dla matek z dziećmi, po kącik kreatywny dla nieco starszych maluchów. Jeśli chcecie wybrać się na spotkanie przy filiżance dobrej kawy, lecz nie macie z kim zostawić swoich pociech, to miejsce będzie wręcz idealne. Oprócz standardowej oferty, w Ciuciubabce odbywają się warsztaty dla dzieci i rodziców, a także różnego rodzaju eventy. Wnętrze jest kolorowe i wypełnione zabawkami sensorycznymi, co z pewnością przyciąga uwagę dzieci i sprawia, że możecie się w spokoju cieszyć kawą i pysznym domowym ciastem.

Kawiarnia TŁOK Gdynia

Tłok to miejsce, które w myśl nazwy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdyni, jak również przyjezdnych. Wnętrze tej kawiarni jest minimalistyczne, ale bardzo przytulne i zachęcające do dłuższego pobytu. Kawa serwowana w tym miejscu należy do segmentu Speciality, co oznacza, że jej jakość to jedna z najwyższych, na światowym poziomie. W Tłoku możemy zjeść również pyszne, pieczone przez właścicieli ciasta. Przy ulicy Wybickiego 3, bo tam właśnie lokuje się opisywana kawiarnia, często odbywają się różnego rodzaju wernisaże, na które przybywają tłumy gości. Polecamy wybrać się do Tłoku w cieplejsze dni, ponieważ właśnie wtedy możemy zająć miejsce w ogródku, w którym panuje niezwykły, relaksujący klimat. Jeśli jednak nie macie ochoty siedzieć ani w środku, ani na zewnątrz, zawsze możecie chwycić coś na wynos, by móc mimo to zasmakować ich specjałów.

Mąka i Kawa

Choć nazwa może co nieco sugerować, pewnie nie jest to właśnie to, czego się domyślacie. Mąka i Kawa, to nie lokal serwujący kawę i ciasta. A raczej nie w pospolitym rozumieniu. Mąka i Kawa to… pizzeria i kawiarnia w jednym. Tak, dokładnie. W tym lokalu możemy zjeść pyszną, wypiekaną na miejscu pizzę i popić ją filiżanką aromatycznej kawy. Połączenie wydaje się być dziwne, lecz wcale takie nie jest, jak zapewniają właściciele. Miejsce to jest idealne dla ludzi, którzy nie boją się ciekawych smaków i połączeń, dlatego też pizze, które znajdziemy w menu, są nietypowe i dosyć wyszukane. Oprócz pizzy, w menu mamy konkretny przekrój kuchni włoskiej. Jeśli jesteście jej smakoszami, lub po prostu przekonuje was koncepcja tego miejsca, to wierzcie, że nie będziecie rozczarowani.

One thought on “Gdzie wypić dobrą kawę w Gdyni? 4 klimatyczne kawiarnie w Gdyni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *